wtorek, 7 kwietnia 2015

Jak mierzyć włosy?Zapewne wiele z Was (coś mi mówi, że nawet jakieś 98% :) przechodziło przez etap zapuszczania włosów, w tym oczywiście ja. Zawsze odbywało się to w ten sposób, że co jakiś czas "na oko" mierzyłam włosy miarą krawiecką od czubka głowy. Oczywiście, byłam świadoma, że nie da mi to zbyt wiarygodnych wyników, nigdy natomiast nie przyszło mi do głowy, że wszystko mogę robić źle. Poniżej wnioski :)


Długość włosów


Kiedy mierzyć?

To absolutnie obojętne, kiedy będziecie mierzyć włosy; rano, po południu czy wieczorem. Wszystko jedno, ale z małym wyjątkiem. Należy, a nawet trzeba wybrać jeden dzień w miesiącu, np. pierwszy lub ostatni, w którym wyciągniecie miary. No i nie przystaniecie na jednym miesiącu, tutaj liczy się regularność. Dzięki temu będziecie miały obraz tego, ile dokładnie urosły Wasze włosy i jakie kosmetyki lub preparaty sprawdziły się najlepiej.
Jak mierzyć?

No właśnie, jak? Na blogach możecie poczytać o wielu metodach, np. mierzenie pasemka kontrolnego, co moim zdaniem jest całkiem bez sensu. Posiadaczki włosów cieniowanych będą nawet miały problem z ustaleniem takiego, a co dopiero potem odszukiwać go po miesiącu i zastanawiać się czy to było TO pasemko, czy może to trochę niżej? Tylko że to pasemko trochę niżej jest już innej długości :) Takie pasemko można bardzo łatwo zgubić.

Pod lupę można też wziąć metodę mierzenia włosów od czubka głowy. Ta również nie jest najlepszą, gdyż nie daje dokładnych wyników. Wydaje się Wam, że mierzycie od czubka, a tymczasem mierzycie 2 cm wyżej lub niżej ;) Chyba że staniecie pod ścianą, zaznaczycie na niej czubek głowy pod kątem prostym, przyłożycie miarkę, znów staniecie pod ścianą i zaznaczycie długość włosów. Ale kto by chciał się w to bawić, no i niszczyć ścianę :)

Sądzę, że najlepszą metodą jest metoda doktora George'a Michael'a. Na czym ona polega? Nic bardziej prostego, wystarczy zaczesać włosy do tyłu i zmierzyć je zaczynając od linii włosów.

Polecam tę metodę, jeśli chodzi o kontrolowanie wzrostu włosów.


Gęstość włosów

Tutaj mowa o obwodzie, bo będziemy mierzyć obwód najczęściej kucyka, ale można to robić też przy pomocy warkocza.


Jak mierzyć?

Wystarczy dokładnie zebrać grzebieniem lub szczotką włosy w kitkę, związać włosy (pamiętając, by nie zrobić tego zbyt lekko), następnie delikatnie zsunąć gumkę o jakieś 1,5 cm i zmierzyć włosy miarą krawiecką właśnie w tym miejscu, w którym początkowo była gumka.


Włosy zmierzone? No to zajrzyjcie do tabelki:


Obwód włosów Gęstość włosów
od 1 cm do 5 cm Rzadkie
ponad 5 cm do 10 cm Średnie
ponad 10 cm Gęste


Przyznam się bez bicia, że gęstość moich włosów wynosi 6,5 cm. Szczerze mówiąc, jest lepiej, niż przypuszczałam.Jestem ciekawa, jak gęste i długie są Wasze włosy?Pozdrawiam :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz